Podsumowanie konkursu „Wakacyjna książka w obiektywie”

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu. Celem inicjatywy było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do kreatywnego spędzania wakacji z książką oraz integracja lokalnej społeczności z biblioteką.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać autorskie zdjęcie książki w wakacyjnej scenerii – na plaży, w górach, lesie, na pikniku czy w dowolnym letnim otoczeniu. Każdy mógł zgłosić maksymalnie trzy fotografie. Zdjęcia należało przesłać do 4 września 2025 r. w komentarzu pod postem konkursowym lub mailowo.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

  1. dzieci (do 12 lat),
  2. młodzież (13–18 lat),
  3. dorośli (19+).

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Przewodniczący Marlena Niedźwiedzka – Instruktor kultury z GDK w Kościelcu,
  2. Członek : Anna Zawadzka – Dyrektor GBP w Kościelcu,
  3. Członek : Barbara Gralińska – młodszy bibliotekarz z GBP w Kościelcu,

oceniała prace pod względem pomysłowości, zgodności z tematem, estetyki wykonania oraz klimatu fotografii. Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace:

Wyróżnienie w kategorii do lat 12 Łucja Radziemska z książką
„Co czytali sobie, kiedy byli mali?”
E. Świerżewskiej, J. Mikołajewskiego
1 miejsce w kategorii do lat 12
Marek Dominiak z książką „Jagna i biały wilk” E. Nowak
Wyróżniennie w kat. do lat 12
Tymon Majda z książką
„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem”
L. Fabisińska
I miejsce w kategorii 3-18 lat
Alicja Radziemska z książką “Z rodzicami spokojnie o młodzieży” Ks. P. Pawlukiewicz
Wyróżnienie w kat. 3-18 lat Sergiusz Lebiedziński z książką „Zielone jabłuszko” I. Sowa
Wyróżnienie w kat. 19+
Arleta Radziemska z audiobookiem „Lalka” B. Prus
I miejsce w kategorii 19+
Klaudia Lebiedzińska z książką „Rozważna i roamantyczna
J. Austen
Wyróżnienie w kat. 19+
Marlena Lebiedzińska z książką „Artystka wędrowna” M. Szwaja