
Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu. Celem inicjatywy było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do kreatywnego spędzania wakacji z książką oraz integracja lokalnej społeczności z biblioteką.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonać autorskie zdjęcie książki w wakacyjnej scenerii – na plaży, w górach, lesie, na pikniku czy w dowolnym letnim otoczeniu. Każdy mógł zgłosić maksymalnie trzy fotografie. Zdjęcia należało przesłać do 4 września 2025 r. w komentarzu pod postem konkursowym lub mailowo.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
- dzieci (do 12 lat),
- młodzież (13–18 lat),
- dorośli (19+).
Komisja konkursowa w składzie:
- Przewodniczący Marlena Niedźwiedzka – Instruktor kultury z GDK w Kościelcu,
- Członek : Anna Zawadzka – Dyrektor GBP w Kościelcu,
- Członek : Barbara Gralińska – młodszy bibliotekarz z GBP w Kościelcu,
oceniała prace pod względem pomysłowości, zgodności z tematem, estetyki wykonania oraz klimatu fotografii. Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace:

„Co czytali sobie, kiedy byli mali?”
E. Świerżewskiej, J. Mikołajewskiego

Marek Dominiak z książką „Jagna i biały wilk” E. Nowak

Tymon Majda z książką
„Wakacje z Bolkiem i Lolkiem”
L. Fabisińska

Alicja Radziemska z książką “Z rodzicami spokojnie o młodzieży” Ks. P. Pawlukiewicz


Arleta Radziemska z audiobookiem „Lalka” B. Prus

Klaudia Lebiedzińska z książką „Rozważna i roamantyczna„
J. Austen

Marlena Lebiedzińska z książką „Artystka wędrowna” M. Szwaja